Podnikatelská půjčka pro firmy i OSVČ

Adéla Ozomová

Publikováno 26. Prosince 2021

Obsah

Podnikatelská půjčka je, ačkoliv se to možná na první pohled nezdá, vyhledávanou finanční službou. Podnikání se zkrátka bez pořádného finančního kapitálu neobejde. Aby se vaše podnikání rozjelo co nejrychleji, nabízejí bankovní i nebankovní společnosti podnikatelské půjčky. Jak tento druh úvěru funguje a co se o něm vyplatí znát?

Půjčka pro podnikatele: Jaké známe druhy?

Na začátek je dobré zmínit, že u bankovních společností se půjčka pro podnikatele rozděluje na tři možné typy. V čem se tyto typy odlišují, vám hned prozradíme. První půjčkou pro podnikatele je takzvaný kontokorentní úvěr. Druhou možností je provozní úvěr a třetí volba zahrnuje investiční úvěr.

1

Kontokorentní úvěr

Kontokorentní úvěr, který slouží jako půjčka pro podnikatele, funguje obdobně jako běžný kontokorent. Největší rozdíl se ukrývá v jeho výši. Kontokorentní úvěr, který je určený pro podnikatele, totiž můžete u některých společností přečerpat až do výše jednoho milionu. Jedná se tak o efektivní finanční rezervu například v momentě, kdy musíte splatit své závazky, ale ještě jste nedostali zaplaceno od odběratele. Jedná se o krátkodobý úvěr, a tak by tato půjčka pro podnikatele neměla přesáhnout jeden rok.

2

Provozní úvěr

Další možností je provozní úvěr, ten je naopak určený pro chvíle, kdy si potřebujete zakoupit nějaké provozní potřeby. Nejčastěji se jedná o materiál potřebný k práci. Oproti kontokorentnímu úvěru je provozní úvěr možné sjednat jako krátkodobý podnikatelský úvěr, ale i střednědobý anebo dlouhodobý. Konkrétní typ se odvíjí podle toho, jak dlouho podnikáte a kolik majetku ve skutečnosti potřebujete pořídit.

Podmínky má každá společnost stanovené jinak, je proto dobré prostudovat všechny informace, které vám jsou jako potencionálnímu klientovi k dispozici.

3

Investiční úvěr

Posledním typem je investiční úvěr. Jak již název vypovídá, tento podnikatelský úvěr své uplatnění nalezne při investování do hmotného i nehmotného majetku. Délka, na kterou může být investiční úvěr sjednán, se pohybuje v rozmezí od jednoho roku do deseti let. Další podmínky se opět dozvíte až u konkrétní společnosti. A jaké finanční služby nabízejí podnikatelům nebankovní společnosti?

Specifickým typem půjčky je obchodní úvěr. Obchodní úvěry nemají s půjčkami pro podnikatele mnoho společného. Obchodní úvěr je poskytován odběratelům od dodavatelů. Často se jedná o bezúročné typy půjček. Jako vše, mají i obchodní úvěry svá specifika, výhody a nevýhody pro obě dvě strany.

Nebankovní půjčka pro podnikatele

Nebankovní půjčka pro podnikatele není tak častá jako bankovní úvěr, ale přeci jenom k dostání na trhu je. Příkladem je kupříkladu VITACREDIT půjčka. Dříve poskytovala společnost VITACREDIT úvěry pro spotřebitele, nyní se zaměřuje na malé firmy a podnikatele. Půjčka pro OSVČ bývá dostupná ve dvou variantách.

První variantou je americká hypotéka. Díky ní můžete jako podnikatel financovat cokoliv si jenom usmyslíte. Obvykle je americká hypotéka k dostání od 100 000 Kč.

Druhou možností, kterou zahrnuje nebankovní půjčka pro podnikatele, je krátkodobá neúčelová půjčka. Tu je opět možné využít podle vlastního uvážení, ale oproti předchozímu příkladu je její doba splatnosti velmi krátká. Hodí se tak spíše pro náhlé výdaje, které nedosahují astronomických částek.

Půjčka pro začínající podnikatele bez příjmu

Sehnat se dá půjčka pro začínající podnikatele bez příjmu například u společnosti HypoTrading. Pomůže vám nastartovat vaše podnikání co nejrychleji, abyste se v krátkém časovém horizontu postavili na vlastní nohy. K tomu, aby vám byla půjčka pro začínající OSVČ schválená, však potřebujete společnosti doložit svůj podnikatelský záměr. Ve chvíli, kdy je váš podnikatelský záměr schválený, bude vám půjčka pro začínající podnikatele bez příjmu přiznána. Vyřízení půjčky je zdarma.

Pokud by vás zajímalo, na kolik přesně peněz vás půjčka pro začínající OSVČ u firmy HypoTrading vyjde, navštivte webové stránky společnosti. Na těch se totiž nachází úvěrová kalkulačka, která vám potřebnou částku jednoduše a rychle vypočítá.

Půjčka pro podnikatele bez daňového přiznání a registru

Výše zmíněná firma, tedy HypoTrading do své nabídky finančních služeb dokonce zahrnula i půjčku pro podnikatele bez daňového přiznání a registru. Minimální výše půjčky je stanovená na 100 000 Kč, naopak ta nejvyšší na 5 000 000 Kč. A nejdelší doba splácení, kterou tato podnikatelská půjčka umožňuje, je dvacet let. Půjčka pro podnikatele bez daňového přiznání a registru je k dostání velmi rychle, a to v horizontu 24 hodin. Další výhodou, kterou tato konkrétní podnikatelská půjčka nabízí, je možnost bezplatného předčasného splacení. Učinit tak navíc můžete bez udání důvodu a k vašemu rozhodnutí se nevztahují žádné dodatečné poplatky.

Oblíbený úvěr pro začínající podnikatele

Za oblíbený úvěr pro začínající podnikatele by se dal označit ten, který seženete u osvědčené bankovní společnosti, kterou je Komerční banka. Maximální výše půjčky, o kterou si můžete zažádat, je 1 000 000 Kč. Využít se tyto peníze dají pro nákup potřebných strojů, materiálu anebo třeba prostor. Maximální doba splácení je pro tento úvěr pro začínající podnikatele společností stanovená na pět let.

Maximální úroková sazba, se kterou se můžete setkat, je necelých deset procent. Příliš rychlá však není doba vyřízení, tu má úvěr pro začínající podnikatele u Komerční banky kolem dvou týdnů. Pro přiznání půjčky bude však nutné, abyste společnosti předložili váš podnikatelský záměr. V momentě, kdy je kvalitní a s vidinou úspěchu, úvěr pro začínající podnikatele vám přiznaný bude.

Kde a jak se dá sehnat půjčka pro firmy

Ať jste osoba samostatně výdělečně činná nebo firma, nabízejí se vám obdobné možnosti. Využít můžete například úvěr u společnosti Moneta Money Bank. Tato půjčka pro firmy je dostupná i bez nutnosti ručení třetí osobou. Úroková sazba se pohybuje kolem šesti procent. Důležité je upozornit na to, že v momentě, kdy si půjčujete online, je možné získat maximálně 500 000 Kč. Stejně tak nemusíte dokládat ani daňové přiznání.

K tomu, aby vám byla půjčka pro firmy u společnosti Moneta přiznaná, budete potřebovat dva doklady totožnosti. Obvykle si klienti volí občanský průkaz s cestovním pasem. Pro více informací o tom, jak půjčka pro firmy anebo běžná podnikatelská půjčka fungují, navštivte internetové stránky společnosti. Mimo jiné tu najdete přehlednou úvěrovou kalkulačku.

Česká podnikatelská pojišťovna

Pokud chcete ochránit svoje podnikání před nečekanými událostmi, Česká podnikatelská pojišťovna bude pro vás tím pravým. Na výběr je několik druhů pojištění, podmínky se liší především podle toho, o jak velkou společnost se jedná. Více informací k dělení pojištění naleznete na webových stránkách společnosti Česká podnikatelská pojišťovna. Mimo jiné si jako podnikatel u této firmy můžete zažádat o pojištění proti terorismu. Máte-li k pojištění nějaké další dotazy, neváhejte se na společnost obrátit buď pomocí telefonátu anebo spojením skrze e-mailovou adresu. Obě informace jsou opět uvedené na internetových stránkách.

V čem podnikat?

Prvotní otázka, která předchází všem možným investicím či půjčkám, je to, v čem podnikat. Motivátorem v počátku podnikání může být vidina zisku. Opakem zisku je poté ztráta jako výsledek hospodaření. Možností pro podnikání je nespočet. Důležité je, abyste k dané aktivitě měli nějakou určitou vazbu. Nepouštějte se bezhlavě do podnikání v odvětví, o kterém nic nevíte. Rozhodnout se, v čem podnikat, vám mohou pomoci i různé internetové články anebo tištěné publikace s danou tématikou. Jakmile budete mít vyjasněné, v čem podnikat, porozhlédněte se po zdroji příjmu, který vám podnikání pomůže co nejrychleji nastartovat. Velmi často je to právě podnikatelská půjčka, která je snadno k dostání u bankovních, ale i nebankovních společností.