Raiffeisen spořitelna stavební spoření a poplatky

Adéla Ozomová

Publikováno 16. Ledna 2022

Obsah

Raiffeisen stavební spoření je jedním z nejoblíbenějších finančních produktů, které společnost nabízí. Díky úrokové sazbě, která se ke stavebnímu spoření pojí, dochází k efektivnímu zhodnocení finančních prostředků. Jaké se ke spoření vztahují poplatky a kdy je pro zájemce vhodné dané stavební spoření založit?

Raiffeisen spořitelna: základní informace

Raiffeisenbank spořitelna se stala vůbec první stavební spořitelnou na území České republiky. Kromě stavebního spoření se rozsáhlá nabídka služeb skládá z úvěrů vhodných pro financování bydlení nebo bytová družstva. Všechny informace, které klient před sjednáním daného úvěru či spoření potřebuje znát, jsou přehledně uvedené na internetových stránkách společnosti. Pro ještě lepší cenovou představu se na webu nachází chytrý nástroj pojmenovaný jako ,,stavební spoření Raiffeisen kalkulačka„. Jak konkrétně zmiňovaná kalkulačka určená pro Raiffeisen stavební spoření funguje, bude později zmíněné v článku.

Jak funguje stavební spoření Raiffeisen

Jakékoliv stavební spoření, ne jenom stavební spoření Raiffeisen bank funguje tak, že na předem určený bankovní účet klient vloží nějaký finanční obnos. Ten se postupem času zhodnocuje tak, že se k němu připočítává bonusová finanční částka. Stavební spoření Raiffeisen bank se pyšní ročním výnosem až 4,76 procent. Kromě garantovaného úroku k sobě Raiffeisen stavební spoření přičítá i státní příspěvek na stavební spoření. Tím se stát snaží povzbudit své obyvatele k tomu, aby si postupně našetřili na vlastní bydlení. Stavební spoření Raiffeisen se sjednává zdarma. Učinit se tak dá pohodlně skrze online formulář. Případně může zájemce vyhledat nejbližšího poradce, který zároveň zodpoví všechny připravené otázky.

1

Raiffeisen stavební spoření výhody

Výhodou, kterou Raiffeisen stavební spoření nabízí, je v prvé řadě to, že si zmiňované spoření může sjednat každý. Nezáleží na tom, zda je žadatelem rodič, student anebo senior. Velmi často Raiffeisen stavební spoření rodiče zakládají svým dětem, které tak v dospělosti mají finanční základ pro osamostatnění se. Prvotně je sice Raiffeisen stavební spoření určené na bydlení, ale ve výsledku nikdo nekontroluje, na co budou naspořené finance ve skutečnosti použity.

Po aktivaci získá klient bezplatný přístup do internetového servisu, ve kterém nalezne všechny potřebné informace. Dalším benefitem, který Raiffeisen stavební spoření nabízí, je pojištění vkladů.

2

Raiffeisen stavební spoření poplatky

Kromě úrokových sazeb je vhodné zmínit i to, jaké má Raiffeisen stavební spoření poplatky. Rozhodne-li se člověk pro sjednání RSTS stavebního spoření, musí počítat s poplatkem za sjednání, a to ve výši jednoho procenta. Další poplatek se vztahuje k vedení, ten je stanovený na 360 Kč. Oproti tomu například vedení internetového servisu mají klienti zcela zdarma.

Více informací o tom, jaké jsou aktuální Raiffeisen stavební spoření poplatky, se vždy nacházejí na internetových stránkách společnosti. Detaily o sjednané službě naleznete v sekci „stavební spoření Raiffeisen přihlášení“.

3

Stavební spoření Raiffeisen kalkulačka

Zjistit, kolik si můžete ve výsledku naspořit, můžete zcela jednoduše, a to využitím kalkulačky stavebního spoření. Občas také přezdívané jako úvěr ze stavebního spoření Raiffeisen kalkulačka. Jaké informace stavební spoření Raiffeisen kalkulačka požaduje?

  • Jako první informace se sem zadává předpokládaný měsíční vklad. Minimální sazba je 500 Kč, maximální 3 000 Kč. Nejčastěji klienti volí variantu 1 700 Kč.
  • Zadruhé je nutné vyplnit předpokládanou dobu spoření. Na výběr je od šesti do dvanácti let.

Následně stavební spoření Raiffeisen kalkulačka prozradí, na kolik peněz by za celou dobu vycházel vklad, státní příspěvek na stavební spoření a připsané úroky.

Pro koho je vhodné RSTS stavební spoření?

Již bylo zmíněné, že je RSTS stavební spoření vhodné pro všechny věkové kategorie, ať už pracující, důchodce nebo studenty. Jednou z nejčastějších variant však je situace, kdy se rodič rozhodl začít spořit svým potomkům. Zajistí jim tak snadnější vstup do dospělosti. Spoření je navíc jistotou, jelikož se nepojí s téměř žádnými riziky. Co všechno je tedy potřeba udělat, aby mohl rodič naspořit svému synovi či dceři skrze RSTS stavební spoření?

Stavební spoření pro děti Raiffeisen

Založit stavební spoření pro děti Raiffeisen mohou rodiče kdykoliv. Vložené finanční prostředky se postupem času zhodnocují sazbou 2 až 3 %. K této částce se navíc ještě připočítá státní příspěvek na stavební spoření, který může dosáhnout až 10 procent. Stavební spoření pro děti Raiffeisen se však pojí s podmínkou, kterou je spoření po dobu minimálně šesti let. Po uplynutí šesti let se RSTS stavební spoření pro děti může buď prodloužit anebo se naspořené prostředky vyberou a zužitkují. Stejným způsobem funguje i RSTS stavební spoření pro mladé.